„Pocztówka Kulinarna”: kolekcjonerska* edycja znaczków i pocztówek Białej Gruby
Poczta Polska w Katowicach oraz mysłowicka restauracja Biała Gruba przygotowują dla filatelistów ucztę – w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Od 5 maja goście lokalu znajdującego się w przyziemiach miejskiego ratusza, poza smakowaniem śląskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu, będą mogli za darmo wysyłać unikalne kartki korespondencyjne ze znaczkami personalizowanymi dedykowanymi restauracji.
2018-04-30, 12:26

Inauguracja wspólnej akcji katowickiego oddziału Poczty Polskiej oraz mysłowickiej restauracji Biała Gruba „Pocztówka Kulinarna” będzie miała miejsce w sobotę 5 maja o godzinie 12.00. Tego dnia w restauracji zaprezentowane zostaną m.in. rzadkie znaczki pocztowe związane z branżą kulinarną i regionalnymi produktami.

W ramach akcji przygotowano również limitowaną serię znaczków personalizowanych „Mój Znaczek” Białej Gruby. Będą one dostępne w trzech wersjach przez miesiąc lub do wyczerpania zapasów. Goście restauracji będą mogli je wykorzystać do wysyłki unikalnej kartki korespondencyjnej. Kolekcjonerzy będą mieli zatem wyjątkową okazję, aby wzbogacić swoje zbiory. Na znaczkach widnieje m.in. Karlus i Frela – bohaterowie humorystycznych grafik mysłowickiej restauracji. Na pocztówkach z kolei przedstawiono popularne dania restauracji: deser Śląska Hołda oraz Czarne kluski śląskie barwione węglem. – Jeżeli zainteresowanie akcją będzie spore to przygotujemy kolejną edycję. W kolejce czekają emblematy kuchni śląskiej: rolada, żur i krupniok, które z pewnością zasługują na własną pocztówkę – zapowiada właściciel restauracji Biała Gruba Łukasz Jurkiewicz.

Tak kartek korespondencyjnych jak i znaczków personalizowanych nie będzie można kupić. Będą one dołączane do dań głównych serwowanych w Białej Grubie w trakcie trwania akcji. W restauracji stanie również skrzynka na listy, dzięki czemu kartkę pocztową będzie można wysłać bezpośrednio z restauracji. W dniu premiery „Pocztówki Kulinarnej” będzie można osobiście przybić okolicznościowy datownik pocztowy przygotowany przez katowicki odział Poczty Polskiej.

---------

*W informacji prasowej słowa kolekcjonerski i limitowany zostały użyte zgodnie z powszechnym ich rozumieniem, a ich konotacji nie należy wiązać ze specyficznymi dla branży filatelistycznej wartościami.

Znaczki, o których mowa w informacji prasowej, zostały zamówione przez restaurację Biała Gruba poprzez usługę MójZNACZEK.

KONTAKT / AUTOR
Michał Wawrzaszek
695471550
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy